V Hradci Králové vzniklo nové bezbariérové hřiště

  • Nový areál je určen pro více než dvě stovky handicapovaných dětí z místních speciálních škol
  • Hřiště vybudované za finanční podpory Fondu T-Mobile se nachází vpro děti důvěrně známém prostředí 

Praha 29. listopadu 2007 - Uzavřené atrium mezi budovami Speciální základní školy v Hradci Králové se změnilo v bezbariérové hřiště, jež může využívat všech 220 handicapovaných dětí z místních speciálních škol. Zasloužily se o to občanské sdružení jejich rodičů, společnost na podporu mentálně postižených osob Skok do života a Fond T-Mobile, jenž projektu poskytl grant ve výši 60 tisíc korun.

"Bezbariérové hřiště dětem nabízí mnohem vhodnější podmínky využití, a to i v době mimo výuku. Grant, jenž byl z našeho fondu na výstavbu areálu vyčleněn, měl také vyjádřit podporu dlouhodobému úsilí Občanského sdružení rodičů při speciálních školách o zlepšování podmínek dětí s různým handicapem," uvedla Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace společnosti T-Mobile.

Prostor s parkovou úpravou, osazený původně jedinou prolézačkou, realizátoři projektu vybavili betonovými pingpongovými stoly, basketbalovými koši, houpačkou a dalším sportovním náčiním. "Hřiště bude sloužit dětem od tří let věku s tělesným nebo mentálním postiženým a dětem ze sociálně slabých rodin," vysvětlil Pavel Zahálka, předseda občanského sdružení. "Nabídne však i lepší využití volného času mentálně postiženým dospělým lidem ze sdružení Skok do života. Většinou jsou to lidé, kteří z hradeckých speciálních škol vycházejí."

Členové občanského sdružení, kteří při stavbě hřiště odpracovali řadu dobrovolnických hodin, věří, že nový prostor přispěje také ke zlepšení komunikačních dovedností a sociální integrace žáků speciálních škol. Jako motivace by mohly sloužit mj. turnaje a soutěže, jež se zde mají konat. Projekt bezbariérového hřiště má celkový rozpočet zhruba 115 tisíc korun. "Areál v okolí školy je dost velký pro případné vybavení dalším sportovním náčiním," naznačil P. Zahálka jeho možnou budoucnost.

Občanské sdružení rodičů při speciálních školách funguje od roku 2005. Jedním z jeho hlavních cílů je zlepšování schopností postižených dětí tak, aby se po skončení školní docházky dokázaly snáze začlenit do běžného života. Fond T-Mobile funguje již třetím rokem. Letos podpoří 99 projektů celkovou částkou 6,13 mil. Kč. Prostředky určené Královéhradecku spravuje Nadace VIA, která v tomto roce vybrala 26 projektů, jež získají celkem 1,4 milionu korun.

Bližší informace: Pavel Zahálka, e-mail: pavel.zahalka@gmail.com, tel.: 602 583 170


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz