Praha 22. ledna 2008 - Jednou z nejtěžších zkoušek lásky a trpělivosti rodičů postižených dětí je komunikační bariéra, jež je od jejich potomků odděluje. Rodina přitom může dobře fungovat pouze při vzájemném porozumění - jen v takovém prostředí mohou rodiče připravit své postižené dítě na život ve většinové "zdravé" populaci. Středisko rané péče v Plzni proto zájemcům poskytuje odborné konzultace v alternativní komunikaci. Rozšíření služeb střediska umožnil příspěvek z Fondu T-Mobile.
"Díky pomoci při rané péči zůstávají rodiny pohromadě, umístění postižených dětí do ústavů již přestává být jedinou možností. Rádi jsme proto podpořili projekt rozšíření služeb Střediska rané péče v Plzni, které se může pochlubit velmi dobrými výsledky své práce," řekla Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace společnosti T-Mobile.
Plzeňské středisko občanského sdružení Společnost pro ranou péči vzniklo v roce 2002. "Staráme se o celé rodiny. Když se narodí postižené dítě, ocitnou se ve velmi obtížné situaci všichni, zvláště, když dítě nevidí, nemluví, nebo i neslyší - rodina s ním nedokáže komunikovat," vysvětlila Miroslava Bartošová, vedoucí plzeňského střediska. "Naši odborní konzultanti jezdí takové rodiny navštěvovat nejméně jedenkrát za tři měsíce, ale většinou častěji. V současné době máme 44 klientů, dětí ve věku od 3 měsíců do 6 let, většinou s kombinovaným postižením."
Odborníci Společnosti pro ranou péči radí například ve věcech pohybového vývoje dětí, stimulace zraku a zlepšování dalších schopností, případně rehabilitace. Pomáhají však také s výběrem předškolních a školních zařízení a půjčují rodinám potřebné pomůcky a hračky. Středisko pořádá týdenní pobytové kurzy pro rodiny a vzdělává rehabilitační pracovníky. V loňském roce nově začalo poskytovat konzultace v alternativní komunikaci. Jejich další pokračování letos umožnil příspěvek 100 tis. Kč z Fondu T-Mobile pro zaměstnance. "Příspěvek hradí především odměnu odborné konzultantky a část režijních výdajů," uvedla M. Bartošová. Raná péče je preventivní služba a jako taková není hrazena rodiči postižených dětí. "Tím těžší je získávání peněz pro provoz našeho střediska a o to cennější je každá pomoc," dodala vedoucí plzeňského střediska.
Bližší informace: www.ranapece.cz, Miroslava Bartošová, tel.: 777234037, e-mail: plzen@ranapece.cz
Fond T-Mobile pro zaměstnance funguje již druhým rokem. Jeho prostředky spravuje Nadace VIA, která na doporučení zaměstnanců T-Mobile letos posuzovala 133 projektů. Vybráno bylo 27, jež budou podpořeny celkovou částkou 2 miliony korun.
T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.
Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.
Kontakt na tiskové oddělení: press@t-press.cz