Praha/Hradec Králové, 13. listopadu 2006 - Každou pátou hodinu u nás zemře jedna žena na rakovinu prsu. Přitom pravidelné sonografické nebo mamografické vyšetření, které umožní včasnou léčbu, snižuje úmrtnost až o čtyřicet procent. Včas odhalený zhoubný nádor prsu je totiž velmi dobře léčitelný. S tímto varovným posláním organizuje Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu Mamma Help v Hradci Králové přednášky pro studentky středních škol a ženy v organizacích a firmách Hradce Králové a okolí. První se koná 16. listopadu na gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové.
Projekt královéhradeckého sdružení Mamma Help podpořil Fond T-Mobile prostřednictvím Nadace VIA částkou 80 000 korun na nákup techniky - dataprojektoru, notebooku a tiskárny. "O riziku vzniku rakoviny prsu, samotné nemoci, léčbě, ale především možnostech prevence budou přednášet čtyři terapeutky sdružení Mamma Help, ženy, které samy nádorové onemocnění prodělaly," říká Martina Kemrová, manažerka firemní komunikace T-Mobile, a dodává: "Pod jejich vedením se také ženy mohou na modelu naučit správnému samovyšetření prsů, které je důležitou součástí prevence. Provádět by ho měly vždy jednou za měsíc, a zjistí-li nějaké odchylky, neměly by odkládat návštěvu lékaře."
Rakovinou prsu v České republice onemocní každá dvanáctá žena. Přitom nelze s jistotou předem říci, která je ohrožena více a která méně. Jedinou cestou jsou preventivní vyšetření. Jednou za dva roky by každá žena měla podstoupit mamografickou nebo sonografickou prohlídku. Umožňuje odhalit nádor mnohem dříve než vyšetření pohmatem. Preventivní prohlídky na sonografu nebo mamografu ženám ve věku od 45 do 69 let minimálně jednou za dva roky hradí zdravotní pojišťovna.
Fond T-Mobile
Kromě udílení grantů z Fondu T-Mobile určených pro regiony, kde T-Mobile působí - tedy Lounsko, Královéhradecko a městská část Praha 11 - proběhl letos také 1. ročník Fondu T-Mobile pro zaměstnance. Ti mohli doporučit jakoukoliv neziskovou organizaci, jejíž činnost je jim sympatická, nebo ve které přímo sami pracují. Na základě tohoto doporučení pak příslušná organizace mohla přihlásit svůj projekt do grantového řízení.
Kompletní seznam podpořených organizací a podrobné informace o úspěšných projektech naleznete na stránkách www.lepsisvet.cz a stránkách nadací www.nadacevia.cz a www.komunitninadace.cz.
T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.
Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.
Kontakt na tiskové oddělení: press@t-press.cz